Proč je padesátka nejlepší věk pro začátek podnikání?

Nejohroženější skupinou na současném trhu práce jsou ženy ve věku 50+. Tvoří téměř třetinu nezaměstnaných, a to i přesto, že současná míra nezaměstnanosti je nejnižší v naší porevoluční historii. A zdaleka se nejedná jen o ženy bez vzdělání nebo jazykových či počítačových dovedností. Někdy spíše naopak. V každém případě mají dostatek pracovních i životních zkušeností, které by zaměstnavatelé měl odměňovat zlatem. Ale nedělají to.

Těžko říct, proč. Moje osobní zkušenost je ta, že kandidáty na pracovní místa ve většině případů vybírají velmi mladé personalistky, které životopis ženy ve věku jejich matky automaticky vyřazují s tím, že nikdo takový jako jejich matka by určitě danou pozici zastávat nedovekázal. A tak se tyto ženy ocitají bez práce, demotivované a se sebevědomím na nule. Po stovkách rozeslaných životopisů a desítkách, leckdy dost ponižujících pracovních pohovorů, to často vzdají a snaží se dobu zbývající do důchodového věku nějak přežít na úřadu práce.

Je to neskutečná škoda a plýtvání jejich pracovním i lidským potenciálem. Hlavně pro zaměstnavatele. Proto vždycky těmto ženám říkám – teď je ten nejlepší čas zúročit všechny vaše zkušenosti a začít myslet, a hlavně vydělávat, jen sama na sebe.

Děti odrostly a mají svůj vlastní život. Partner, je-li nějaký, už se dokáže obejít bez každodenních teplých večeří a ženy tak mají konečně čas, kdy se můžou soustředit jen samy na sebe. Teď je ten pravý čas začít cestovat, vzdělávat se, pořídit si dům nebo zahrádku, po které jste celý život toužila nikdy ji neměla.

Začít si plnit svoje sny, na které jste v mládí neměly čas a možná ani peníze. Ty jsou k plnění životních snů potřeba. A z podpory v nezaměstnanosti se určitě financovat nedají. A přece nebudete pracovat za podprůměrný plat pod šéfem, který by mohl být vaším synem a hlavně zdaleka nemá takové kvality jako máte vy.

Začít podnikat je to nejlepší rozhodnutí, které můžete v takové situaci udělat. Jestli nevíte jak na to, potřebujete nasměrovat a udělat první kroky, ráda vám pomůžu :-).

Kontaktujte mě tady a domluvíme se na první nezávazné konzultaci ZDARMA. A uvidíte jestli jsem pro vás ta pravá, která vás začátkem podnikání bude doprovázet.

Pokud chcete dostávat užitečné tipy a inspiraci jak spravovat svoje podnikatelské finance, zanechte mi  tady e-mail