Jmenuji se Jana Pilná a jsem finanční koučka. Vystudovala jsem ekonomii a psychologii a mám dlouholetou praxi ve financích. 

Ve své práci spojuji finance a psychologii dohromady a pomáhám podnikatelkám získat jasný přehled o své finanční situaci; které aktivity jim vydělávají, a které třeba tolik ne. Na základě toho se pak můžou rozhodnout, kam svoje podnikání směřovat dál.

Celou dobu, co jsem v práci řešila "má dáti/dal" a pak rizikové úvěry v bance, jsem si po večerech četla knížky o osobním rozvoji a vystudovat psychologii byl můj celoživotní sen.

Když jsem si ho splnila, rozhodla jsem se po letech v korporátu dělat něco, co mě bude nejen bavit, ale i dávat větší smysl.

A protože ženy u nás ještě pořád nemají úplně rovnocenné postavení (i když se to tak všude veřejně píše) chci pomáhat hlavně jim. A taky si myslím, že bez ohledu na to, jestli dnes mají finanční podporu od partnera nebo ne, měly by mít samy svoje vlastní peníze. Protože tím mají pod kontrolou svůj vlastní život a můžou se rozhodovat samy za sebe.

Co o mé práci říkají klientky?

 

Absolvovala jsem finanční koučink s Janou a musím přiznat, že jsem nadšená. Jsem lektorka angličtiny na volné noze a také maminka samoživitelka. A i když se zatím vždy nějakým zázrakem podařilo zaplatit všechny účty, o dovolené, nových letních šatech nebo jen o pocitu klidu, že mám za sebou nějaký finanční polštář třeba pro případ nemoci, jsem si mohla nechat jen zdát. A jsem opravdu moc ráda, že jsem se svěřila do rukou právě Janě. Přesně pochopila moji životní situaci a během velmi příjemného rozhovoru jsme probrali moje podnikání a finance. Jana mi vytvořila velmi jednoduchý a srozumitelný přehled mých osobních i podnikatelských příjmů a výdajů, který si mohu sama podle potřeby upravovat, motivovala mě zamyslet se nad hodnotou mé práce a času a podniknout tak kroky ke zvýšení svých příjmů. Navrhla několik řešení, jak si vytvořit rezervu a cítit se tak ohledně svých financí jistěji a v klidu. Oceňuji její profesionalitu, zkušenosti a empatii. A vřele konzultaci s Janou doporučuji.
Hankalektorka angličtiny
Od konzultace s Janou jsem čekala, že získám podporu a zpětnou vazbu při nastavování příjmů a výdajů ve svém podnikání, což se stalo. Největším přínosem pro mě byly Janiny "všetečné" otázky, díky kterým jsem zjistila, jaké všechny činnosti ve svém podnikání dělám + v jaké časové dotaci, aniž je fakturuji. Velmi cenné pro mě taky bylo, když mi Jana "hodila" vše na papír a do tabulky, ve které jsem jasně viděla, jak si stojím se svoji reálnou hodinovou sazbou. Díky tomu jsem okamžitě některé činnosti eliminovala, naplánovala zvýšení hodinové sazby a navíc zjistila, že konečně mám čas na důležité věci :-)
Veronikaspecialistka na granty a dotace
Janu jsem kontaktovala ve chvíli, kdy jsem si jako podnikatelka chtěla vzít druhý úvěr na rekreační objekt. Myslela jsem si, že moje příjmy budou dostatečné, ovšem na trhu došlo v posledních letech k zásadním změnám, o kterých jsem neměla tušení. Ačkoli to chvíli vypadalo beznadějně, Jana mi dokázala poradit několik specifických postupů, věděla, na které banky se obrátit a jaké konkrétní hypoteční produkty vyhledávat. Kromě těchto znalostí mě pak ještě Jana bez přehánění ohromila svým přehledem v oblasti účetnictví. Blížil se zrovna konec roku, takže jsme spolu spočítaly, jak bude vypadat moje příští daňové přiznání, aby se zvýšily moje možnosti. Sama bych určitě zjišťovat všechny potřebné informace nezvládla, ale díky Janě jsem měla jasno během necelé hodiny. Je to opravdový profesionál, umí vyslechnout, najít možnosti. Můžete se naprosto spolehnout, že Jana pro vás bude vždycky hledat to nejlepší řešení. A jednoznačně doporučuji využít jejích služeb!
Petrapřekladatelka