Jak si užít dovolenou bez finančních starostí

Začátek prázdnin a polovina roku je skvělý čas podívat se na svůj roční finanční plán. Zkontrolovat ho, jestli nepotřebuje někde upravit a být si jistí, že jste připraveni na léto a dovolenou v pohodě.

Na začátku roku, když jste si plán tvořili, jste si nejspíše nějaké peníze na léto odložili stranou nebo si na ně začali vytvářet rezervy. Jaká je jejich současná výše? Bude vám na vaše letní plány stačit?

Měsíční sledování je hlavně o pravidelných výdajích, které jsou každý měsíc přibližně stejné a liší se jen minimálně. V létě to může být jinak právě kvůli cestování a dovoleným, takže je potřeba se na to připravit dopředu.

Přezkoumání vašeho ročního plánu v červnu a červenci vám poskytne klid v duši a ujištění se, že máte dostatek financí na nejhezčí období roku a na všechno, co jste si v lednu naplánovali. Protože poslední věc, o které chcete přemýšlet, když se opalujete u bazénu nebo koupete v moři, jsou peníze. 

Před tím než na dovolenou vyrazíte, tak se ujistěte, že máte dost hotových peněz v měně vaší cílové destinace. A hlavně si někam zapište číslo na případnou blokaci vašich platebních karet, kdyby vás někdo v cizině okradl nebo jste je ztratili.

Zkontrolujte si na svých platebních kartách, jestli máte dostatečně vysoké limity na výběry a na platby. A pokud se chystáte si v zahraničí půjčovat auto, je lepší vzít si s sebou také kreditní kartu, kterou půjčovny zpravidla vyžadují.

Užijte si krásné léto 😊

Pokud chcete dostávat užitečné tipy a inspiraci jak spravovat svoje podnikatelské finance, zanechte mi  tady e-mail